O TARGACH

W GDAŃSKU SPOTKAJĄ SIĘ PROFESJONALIŚCI Z BRANŻY SPOŻYWCZEJ I GASTRONOMICZNEJ. WARTO TU BYĆ!

Jedyne w Polsce i jedne z największych w Europie specjalistyczne targi branży rybnej POLFISH po raz kolejny odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku wraz z największymi w Polsce północnej targami spożywczymi FOODEXPO. Synergia tych dwóch projektów branżowych, odbywających się w cyklu dwuletnim, pozwala na prezentację szerszej oferty w tym samym miejscu i czasie. Najbliższa edycja imprezy (29-31 maja) jest odpowiedzią na zainteresowanie i zapotrzebowanie odbiorców, świadomych konieczności zbliżenia się do natury i dbałości o zdrowie oraz poszukujących artykułów wyjątkowych.

LOKALNIE I GLOBALNIE

Udział w Targach potwierdzili wiodący polscy producenci i importerzy ryb i owoców morza. Oprócz tradycyjnych produktów świeżych, mrożonych, konserwowych, wędzonych i marynowanych, znajdą się też rybne wyroby garmażeryjne i typu convenience. Z zakresu akwakultury obecne będą firmy zajmujące się hodowlą ryb morskich, jak dorada i okoń morski oraz słodkowodnych, jak karp i pstrąg. Nie zabraknie producentów pasz, systemów do przechowywania i transportu ryb oraz urządzeń i sprzętu do hodowli.

Szeroką ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy napojów, przypraw, mąki, produktów cukierniczych, zup czy win. W sektorze mleczarskim (targi Mleczna Rewia) uczestniczyć będą czołowe polskie zakłady i spółdzielnie mleczarskie. Dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, udział producentów i firm związanych z przetwórstwem produktów mlecznych dofinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.

Obok produktów rybnych, mleczarskich, zbożowych i dietetycznych, pojawią się produkty regionalne małych i średnich firm, płody z farm i hodowli ekologicznych, lokalne przetwórnie i gospodarstwa oraz grupy rybackie.

NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA

Kategoria technologii reprezentowana będzie przez producentów i dystrybutorów maszyn i urządzeń dla przetwórstwa, jak urządzenia wędzarnicze, systemy chłodzące i pakujące. Udział w targach zapowiedziały też przedsiębiorstwa oferujące kompleksowe projektowanie linii technologicznych, wdrażanie systemów produkcyjnych, sprzęt do utylizacji odpadów oraz wyposażenie dla gastronomii i sklepów. Wśród wystawców znajdziemy też dostawców kas fiskalnych, czytników kart i urządzeń do etykietowania.

Dużą grupę wystawców stanowić będą dostawcy pojemników i opakowań dla przetwórstwa i firm cateringowych. Na Targach zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania w transporcie spożywczym jak monitoring pojazdów, innowacyjne oprogramowania i agregaty chłodzące. Udział zapowiedzieli też dealerzy samochodów dostawczych i użytkowych dla gastronomii oraz producenci sklepów mobilnych.

Ofertę utrzymania czystości i bezpieczeństwa w zakładach przetwórstwa spożywczego przedstawią dystrybutorzy największych światowych marek artykułów BHP – odzieży jednorazowej, obuwia, rękawic, okularów ochronnych, środków czyszczących, jak również producenci urządzeń myjących i suszących. Właściciele obiektów gastronomicznych znajdą propozycje odzieży ochronnej, personalizowanych uniformów dla pracowników, tekstyliów, naczyń, nowoczesnych urządzeń kuchennych, sztućców, mebli i akcesoriów. 

DLA KOGO?

Do odwiedzenia targów zapraszamy właścicieli i menedżerów sklepów i hurtowni spożywczych oraz rybnych, sieci supermarketów, dyskontów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich, piekarni, cukierni. Szeroka oferta skierowana jest do szefów kuchni czy właścicieli restauracji, kierowników sklepów i firm cateringowych.

Po raz pierwszy równocześnie z Targami POLFISH i FOODEXPO odbywać się będą Targi Handlowe sieci sklepów „ABO – udane zakupy”,  organizowane przez Detal Pomorze Sp. z o.o. (tylko w dniu 29 maja!).

POLFISH / FOODEXPO - PROGRAM WYDARZEŃ

 • Targi Handlowe operatora sieci sklepów „ABO-udane zakupy” org. Detal Pomorze Sp. z o.o.
 • Millenialsi i pokolenie z wysokiego C. Jak sprawić, by byli stałymi gośćmi Twojego lokalu? org. MOXIE agencja kreatywna (prelekcja i warsztaty)
 • Certyfikacja hodowlanych ryb i owoców morza zgodnie ze standardem GLOBALG.A.P.
 • Dlaczego warto stosować logo GGN na produktach? org. GLOBALG.A.P. (workshop)
 • Zrównoważony rozwój – wyzwanie dla rolnictwa i przemysłu spożywczego. Rola niezależnej certyfikacji w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz komunikacji z konsumentami, org. Bureau Veritas (workshop)
 • Jak to bez mięsa? Jak to bez mleka? Jak zmienia się polski rynek spożywczy i gastronomiczny? O rosnącej popularności 100% roślinnych dań i produktów, org. Kampania RoślinnieJemy
 • Wiarygodność i gwarancja pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów, org. Marine Stewardship Council (warsztaty)
 • Motywowanie pracowników i zwiększanie ich zaangażowania – jak zatrzymać pracownika w firmie, org. Akademia Zza Lady (warsztaty)

WIĘCEJ INFORMACJI: www.polfishtargi.pl, www.foodexpo.pl

TERMIN: 29-30 maja, 10.00-18.00 | 31 maja, 10.00-16.00

MIEJSCE: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
PATRONATY HONOROWE:

 • POLFISH 2019 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska
 • FOODEXPO 2019 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Pomorskiego,  Prezydent Miasta Gdańska

WSTĘP NA TARGI:

 • 29 maja: dzień branżowy - wejście bezpłatne dla gości z branży po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej lub na miejscu podczas targów
 • 30-31 maja: dzień otwarty dla publiczności - obowiązują bilety / goście z branży - wstęp bezpłatny

BILETY, PARKING:

 • bilet normalny: 30 zł/ 1 dzień; bilet ulgowy: 25 zł/ 1 dzień
 • zakup biletów: 30-31 maja 2019, kasa AMBEREXPO, hol A
 • parking płatny 20 zł/ dzień.

KONTAKT: