Hity na targach

AJ GROUP (stoisko A44) zaprezentuje:
• PROS EXTREM
Kolekcja PROS EXTREME przeznaczona dla osób pracujących na otwartym morzu,
w przemyśle rybackim oraz przy hodowli ryb i skorupiaków. Warunki z jakimi codziennie macie do czynienia wymagają profesjonalnych rozwiązań oraz wyjątkowo wytrzymałej odzieży. Jesteśmy pewni, że kolekcja PROS EXTREME spełni Wasze oczekiwania.
• Spodniobuty STRONGS
spodniobuty i wodery wodoochronne o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne,
z wgrzanymi na stałe kaloszami zabezpieczającymi przed poślizgnięciem na podłożu stalowym pokrytym glicerolem i podłożu ceramicznym pokrytym roztworem laurylosiarczanu sodu (typ ochrony OB FO E SRC). Model produkowany z wodoochronnej, bardzo wytrzymałej gumy nowej generacji, nie wymagającej konserwacji. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa wytrzymałość szwów.

ALL-FISH GmbH (stoisko A95) tegorocznym hitem bedzie Morszczuk Kapski oraz Krewetki

ATM LIGHTING (soisko A76) firma inżynieryjna specjalizująca się w projektowaniu i produkcji opraw oświetleniowych. Oprawy atm lighting łączą w sobie przede wszystkim funkcjonalność i jakosć wykonania. Gro naszych opraw dedukyjemy do szeroko rozumianego przemysłu i przetwórstwa spożywczego. Są to produkty o wysokim stopniu ip, łatwe do utrzymania w czystości, zaprojektowane na źródła led, a więc prawie bezobsługowe, w korpusach ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Oprawy te są wytrzymałe na wysokie bądź niskie temperatury. Polecamy szczególnie:
• INS240LED
• INS395LED
• INS355LED
• INS260LED

CID LINES (stoisko A 72) zaprezentuje swój najnowszy, innowacyjny produkt: KENOSAN LACTIC, który został stworzony i zaakceptowany jako alternatywna metoda dezynfekcji noży produkcyjnych, w szczególności na liniach produkcyjnych w trakcie produkcji. Zawiera kwas mlekowy 
i specyficzne składniki, które mają status “food- grade ingredients” (dopuszczone do kontaktu 
z żywnością). Preparat służy także do dezynfekcji podłóg, ścian i urządzeń we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego. Dzięki unikatowym składnikom może być stosowany w postaci roztworu roboczego bez konieczności spłukiwania, dzięki czemu oszczędzamy wodę i czas.
Kolejną nowością będzie pełna linia produktowa dedykowana pralniczych wraz z systemem dozowania. Produkty z tej linii są dedykowane dla tych zakładów, które mają własne pralnie odzieży roboczej lub chcą takową pralnię mieć. 

CMTM POLSKA S.C. Marcin Nowak, Rafał Taracha (stoisko A46) zaprezentuje następujące produkty jako nowości na Targach Polfish:
• Fartuch TPU wodoochronny
• Plaster opatrunkowy wykrywalny przez detektor metali w dyspenserze
• Noże IVO z wykrywalną rękojeścią przez detektor metali

oraz hity:
• rękawice metalowe
• czepek Astro Cap (nakrycie głowy)


Firma CRAEMER (stoisko A94) zaprezentuje następujące wyroby z szerokiego portfolio produktowego:
• Nowa generacja skrzynek na ryby Craemer 20 kg/35 l i 40 kg/60 l
W 2014 roku Craemer zaproponował w swoich skrzynkach pierwsze niezawodne rozwiązanie dotyczące identyfikacji produktów. Ta sprawdzona w praktyce i zgłoszona w Urzędzie Patentowym innowacja oparta jest na technologii RFID i umożliwia dokładne śledzenie produktu od połowu poprzez aukcje, na gotowym produkcie kończąc. Ponadto te obrotowo-sztaplowane skrzynki oferują nową, optymalną geometrię dna oraz system odprowadzania brudnej wody na zewnątrz.
• Skrzynki na ryby i filety Craemer 10 kg/15 l - 50 kg/75 l
Stworzone z myślą o wielu zastosowaniach na morzu i na lądzie. Cały asortyment skrzynek na ryby i filety Craemer spełnia wszelkie wymagania techniczne i higieniczne oraz idealny jest do elastycznego wykorzystania - od połowu ryb do przetwórstwa i handlu.
• Paleta plastikowa EURO H1
Paleta EURO H1 z 11 mm krawędziami zabezpieczającymi została zaprojektowana specjalnie z myślą o branży rybnej. Wspólnie ze skrzynkami na ryby EURO stanowi doskonale funkcjonujący system transportowy wielokrotnego użytku z optymalnymi właściwościami higienicznymi.

Food Pack (stoisko A82) zaprezentuje nowości:
ALUMINIOWE tacki zgrzewalne przeznaczone są do pakowania świeżej i przetworzonej żywności, poprzez jej hermetyczne zamknięcie górnymi foliami zgrzewalnymi (metody: MAP, CAP, SKIN) lub pakowanie w folie termokurczliwe. Oferujemy je w szerokiej gamie wymiarowej, różnych kształtach i budowie. Produkty zapakowane w tacki smoothwalls nadają się do mrożenia (do – 40C), odgrzewania w mikrofalówkach i piecach konwekcyjnych, pieczenie w piekarnikach (do 350C), jak również grillowania. Aluminiowe tacki gładkościenne przeznaczone są do pakowania: pasztetów, pieczeni, świeżego mięsa czerwonego, drobiu, ryb, owoców morza, dziczyzny, warzy jak również dań gotowych świeżych i mrożonych oraz lasagne – makaronów.
Tacki ze spienionego c-pet marki DOT
Wyprodukowane na bazie spienionego c-pet, zaprojektowane do pakowania żywności
zarówno w formie półproduktu (potrawy gotowe na grill) jak i gotowych dań do podgrzania
w mikrofali lub w piecu konwekcyjnym. Mogą być stosowane do pakowania
żywności np. dań obiadowych, zup, lasagne, pierogów, ryb, drobiu, czerwonego mięsa
– metodami MAP lub SKIN.
Tacki DOT to idealne opakowania do świeżej lub gotowej żywności zarówno mrożonej
od -40 oC jak i poddanej obróbce termicznej do +180 oC. Wyjęte z zamrażalnika lub
piecyka nie parzą w dłonie.

Grupa Kapitałowa GRAAL (stoisko A79) będąca liderem branży przetwórstwa ryb w Polsce, serdecznie zaprasza na stoisko aby podzielić się z Państwem informacjami dotyczącymi naszej szerokiej gamy produktów. Jesteśmy dumni z naszych nowości, ekskluzywnej linii SuperFish Prestige oraz wyrobów dedykowanych dla dzieci, czy osób bez tolerancji glutenu. Pierwsza, innowacyjna na polskim rynku, linia SuperFish Prestige doskonale wpisuje się w oczekiwania konsumentów na dania luksusowe, wytworzone z najwyższej jakości składników, według znakomitych receptur. Kolejne, rewolucyjne na krajowym rynku marki produktów bezglutenowych, tj. GRAALKI, czy FIT, świetnie odpowiadają na zapotrzebowania diety dzieci oraz osób dbających o zdrowy styl życia. Niska zawartość soli, brak dodatku cukru oraz glutenu przy zachowaniu pysznego smaku sprawiają, że nasze wyroby spotykają się ze znaczącym zainteresowaniem rynkowym. Obecnie pracujemy nad poszerzeniem naszego asortymentu o kolejne innowacyjne propozycje. Sztandarowymi wyrobami firmy, zajmującymi szczególne miejsce w naszej ofercie, są konserwy rybne oraz ryby wędzone. Nasz bogaty wachlarz produktów, w pysznych kompozycjach smakowych sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Indasia (stoisko A 52) zaprezentuje szeroki asortyment marynat:
• Dekora® Czosnek Niedźwiedzi - doskonała marynata do ryb z czosnkiem niedźwiedzim, na bazie oleju rzepakowego i naturalnych przyprawach, bez dodatków E
• Dekora® Smoky BBQ - lśniąca, apetyczna marynata barbecue z delikatną nutą miodową i aromatem dymu
• Dekora® Cygańska Brillant - bogaty bukiet smakowy zawarty w tej marynacie zapewnia dodatek papryki, chili, kozieradki, cząbru i wielu innych wyszukanych przypraw. Doskonale przylega do ryby, nadając jej świeży, apetyczny wygląd.
• Dekora® Masło Ziołowe Brillant – subtelny ziołowo-maślany smak marynaty doskonale komponuje się z każdą rybą. Stanowi ciekawą propozycję dla dań grillowych, z pieca, czy patelni.
• Dekora® Marynata z płatkami złota

LAMBDA-H-L Sp. z o.o. (stoisko A83) specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń 
dla przemysłu rybnego (od małych przydomowych wędzarni do dużych zakładów przetwórczych). Podczas tegorocznych targów zaprezentuje uniwersalną komorę wędzarniczą z zamkniętym obiegiem dymu i niepowtarzalnym systemem jego wytwarzania. Istotnymi aspektami urządzenia jest ekologia (masa zanieczyszczeń do atmosfery zmniejszona o 90%) i ekonomia (zmniejszone zużycie energii i ubytki wagowe surowców). Walory produktów poddawanych obróbce w komorach typu LAMBDA będzie można ocenić podczas degustacji ryb pochodzących z gospodarstw rybackich.

LŰBBERT (stoisko A32) Jesteśmy dostawcami przemysłu przetwórczego, hurtowni, wędzarni, cash &carry, HORECA, i detalu. Nasza oferta produktów zawiera ryby świeże, głęboko mrożone, marynowane i przetworzone. Są to np. Łosoś, ryby białe, ryby pelagiczne, ryby przetworzone i inne.
Specjalizujemy się również w produktach łatwych do przyrządzenia (high value) jak i produkcją marek własnych zgodnie ze specyfikacją klienta.
Firma posiada certyfikaty: IFS, MSC, ASC, GLOBAL G.A.P., BIO i NATURLAND. 
Jesteśmy uczestnikiem programu BSCI.

MIL-TEK POLSKA (stoisko A42) zaprezentuje następujące urządzenia:
Belownica 2205 do tektury i tworzyw sztucznych. Belownica Mil-tek 205 ma stosunkowo dużą pojemność, pomimo niewielkich rozmiarów. Nadaje się idealnie do przedsiębiorstw i instytucji, w których stale powstają nowe odpady z tworzyw sztucznych i/lub tektury. Urządzenie to zapewnia ergonomie pracy, łatwą obsługę, czystość i bezpieczeństwo, niski poziom hałasu, małe zużycie energii. Belownica 2205 ma niewielki rozmiar jest szybka i wydajna. Stały nacisk nacisk stempla zapewnia wysoki stopień sprasowania i redukcję objętości 10:1 oraz wygodny w transporcie rozmiar bel.
Zgniatarka XP200. Idealna do małych przestrzeni wewnątrz budynków. Zgniatarki Mil-tek 
X-Press są wytrzymałe, trwałe i mogą przetwarzać wszystkie postacie odpadów komunalnych, w tym odpady żywności, płyny i odpady niebezpieczne, zapewniając kompresję w stosunku nawet 10:1. Urządzenie XP-200 to kompresja odpadów ogólnych, kuchennych i niebezpiecznych, zasilanie sprężonym powietrzem, czysta i higieniczna praca. Urządzenie odpowiednie do kuchni i do użytku na statkach i platformach wiertniczych, w hotelach, restauracjach, barach szybkiej obsługi. Urządzenie zapewnia cichą pracę, małe zużycie energii, kompresję 10:1 oraz poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Firma OTTIMO SYSTEMS (stoisko A41) zaprezentuje urządzenia mające na celu ułatwienie i zmniejszenie kosztów doczyszczania i dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych, pojazdów rozwożących produkty spożywcze, jak i szczególnie zabrudzone maszyny i urządzenia. 
Profesjonalne i przemysłowe myjki parowe marki OTTIMO SYSTEMS w połączeniu ze specjalnie stworzonymi do ich wspomagania preparatami OTTIMO OVEN CLEANER i OTTIMO ORANGE CLEANER doskonale wspierają pracowników w dezynfekcji powierzchni i pozbyciu się zabrudzeń pochodzenia organicznego. Łatwość i tempo wykonywania czynności czyszczenia przy wykorzystaniu technologii OTTIMO SYSTEMS przewyższają wszelkie tradycyjne metody czyszczenia.

Firma P.P.H. Herring (stoisko A92) zaprezentuje swoje najnowsze wyroby: jak dania gotowe ze śledzia w tradycyjnych recepturach Swojskie Smaki, które przywodzą wspomnienia babcinej kuchni. Dodatkowo swoją premierę będzie miał Royal Atlantic Matias – oryginalny matias holenderski, ręcznie filetowany- prawdziwy rarytas dla smakoszy ryb.

PHUP CLEVRO Robert Klemba (stoisko A61) zaprezentuje produkty duńskiej firmy FOAMICO specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości systemów centralnego mycia. Stacje główne, satelity, boostery charakteryzują się tym co najlepsze w inżynierii rozwiązań oczyszczania powierzchni.

Przetwórstwo Rybne „Łosoś“(stoisko A13) zaprezentuje nowości:
• Pulpety rybne w sosie pomidorowym 250g
• Pulpety rybne w sosie węgierskim 250g
• Filety z makreli w oleju z kawałkiem cytryny 170g


"REKIN" Jan Mozolewski i wspólnicy Sp.J. (stoisko A35) zaprezentuje sztandarowy produkt czyli Wędzone filety z makreli n/g czyste oraz z posypką, marki " 7 Mórz" oraz inne wędzonki. Dodatkowo dość ciekawe produkty z grupy marynat tzn. rolmopsy ze śledzia z jabłkiem i cynamonem , filety śledziowe z miodem i musztardą, filety śledziowe z gruszką i żurawiną.

Translog Systems Sp. z o.o. (stoisko A47) od wielu lat dostarcza nowoczesne rozwiązania dla branży przetwórstwa rybnego. Jako wyłączny przedstawiciel firmy ScanBelt na rynku polskim, prezentujemy pełny asortyment taśm modułowych projektowanych, produkowanych i konfekcjonowanych przez firmę ScanBelt w Hjoerring, w Dani. W tym roku firma ScanBelt zaprezentowała dwa nowe typy taśm charakteryzujące się wyjątkową łatwością w utrzymaniu wysokiego stopnia higieny. Taśma S.25-801 z unikalnym kształtem otworów została zaprojektowana na potrzeby przetwórstwa rybnego a w szczególności krewetek. Taśma S.12-438 jest przeznaczona do transportu mrożonych produktów w miejscach gdzie wymagany jest jak najmniejszy transfer pomiędzy przenośnikami. Nowe typy taśm dostępne są w różnych konfiguracjach wraz z dodatkowymi akcesoriami jak również w wykonaniu ‘self-lock’, unikalnym systemie zamykania sworzni.

TRITON Poland Sp. z o.o. (stoisko A96) zaprezentuje live cooking oraz po raz pierwszy na targach body sushi.